HomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Запросување?

Go down 
АвторПорака
Нате
Admin
Admin
Нате

Број на мислења : 219
Age : 31
Localisation : Дома си е дома
Registration date : 2007-02-16

Запросување? Empty
ПишувањеПредмет: Запросување?   Запросување? Icon_minitime2/27/2007, 20:32

Ова е повеќе за девојките. Како сакате да ве запроси вашиот сакан....
Јас немам нешто посебно доволно ми е само да биде изненадување...па дури и да биде најобично прашање..
Вратете се на почетокот Go down
http://havefun.macedonianforum.net
Мони
Прленце
Прленце
Мони

Број на мислења : 90
Age : 30
Registration date : 2007-02-16

Запросување? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Запросување?   Запросување? Icon_minitime3/1/2007, 21:12

sakam zaprosuvane na turski nacin Smile
Вратете се на почетокот Go down
Нате
Admin
Admin
Нате

Број на мислења : 219
Age : 31
Localisation : Дома си е дома
Registration date : 2007-02-16

Запросување? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Запросување?   Запросување? Icon_minitime3/1/2007, 21:13

ајде сеа кажи ни каков е турскиот начин?

_________________
Се родив од љубовта на две души а сакам само една
Вратете се на почетокот Go down
http://havefun.macedonianforum.net
Pajo
Admin
Admin
Pajo

Број на мислења : 197
Age : 31
Localisation : Skopje
Registration date : 2007-02-16

Запросување? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Запросување?   Запросување? Icon_minitime3/1/2007, 21:19

Да каков е???

Кажи ми, па ке се договориме... Мешавина од Македонски и Турски ствари... Razz

_________________
Lost time is never found again!
Вратете се на почетокот Go down
Мони
Прленце
Прленце
Мони

Број на мислења : 90
Age : 30
Registration date : 2007-02-16

Запросување? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Запросување?   Запросување? Icon_minitime3/1/2007, 21:22

hmmm...pa vaka,doaga maskoto so roditelite kaj devojkata.Si pijat po edno kafence sto ke ja svari devojkata i edniot roditel ja bara od tatkoto na devojkata rakata.I taka Smile
Вратете се на почетокот Go down
Pajo
Admin
Admin
Pajo

Број на мислења : 197
Age : 31
Localisation : Skopje
Registration date : 2007-02-16

Запросување? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Запросување?   Запросување? Icon_minitime3/1/2007, 21:24

Па сегде е така де... Со тоа што прво девојката избира дали сака или не... Па после официјалмно, кај родителите... Така е и кај нас.

И на ден на свадбата, иде младоженецот, со другаите негови, ја собираат типката и ја носат у црква...

_________________
Lost time is never found again!
Вратете се на почетокот Go down
Мони
Прленце
Прленце
Мони

Број на мислења : 90
Age : 30
Registration date : 2007-02-16

Запросување? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Запросување?   Запросување? Icon_minitime3/1/2007, 21:29

e kaj nas ne e taka na svadba.nie kako prvo ne ideme u crkva pa nitu u dzamija ne ideme,direktno na matichniot se ide,ustvari matichniot doaga na mestoto kaj sto se slavi i se venchaat...i koga ke se venchaat prviot sto ke ja zgasi nogata na sprotivniot pol ke "upravuva".hehehe

_________________
Life isnt about finding yourself, life is about creating yourself
Вратете се на почетокот Go down
Pajo
Admin
Admin
Pajo

Број на мислења : 197
Age : 31
Localisation : Skopje
Registration date : 2007-02-16

Запросување? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Запросување?   Запросување? Icon_minitime3/1/2007, 21:31

Е добро де...

И кај нас не мора у црква да се иде. Матично мора, а за у црква не...

Ама нема врска, деее, ќе праиме комбинации...

У секој случај, првата брачна ноќ би сакал да ни биде на Турски начин. Ми се свиѓа така, да ми игра некоја, само на мене... Very Happy

_________________
Lost time is never found again!
Вратете се на почетокот Go down
Мони
Прленце
Прленце
Мони

Број на мислења : 90
Age : 30
Registration date : 2007-02-16

Запросување? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Запросување?   Запросување? Icon_minitime3/1/2007, 21:35

hahaha malce sakas ti... Razz

_________________
Life isnt about finding yourself, life is about creating yourself
Вратете се на почетокот Go down
Pajo
Admin
Admin
Pajo

Број на мислења : 197
Age : 31
Localisation : Skopje
Registration date : 2007-02-16

Запросување? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Запросување?   Запросување? Icon_minitime3/1/2007, 21:36

Мони напиша:
hahaha malce sakas ti... Razz

Како бе малце...

Ај утре ќе вежбаме, а? Што викаш?? Razz

_________________
Lost time is never found again!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Запросување? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Запросување?   Запросување? Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Запросување?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот!! :: Семејство!!!-
Отиди до: