HomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Дали лесно се заљубувате?

Go down 
АвторПорака
Нате
Admin
Admin
Нате

Број на мислења : 219
Age : 31
Localisation : Дома си е дома
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime2/24/2007, 00:10

Мажи ајде отворета ја душата дали воопшто се заљубувате? И образложение на одговорот сакам
Вратете се на почетокот Go down
http://havefun.macedonianforum.net
Trikson
Прленце
Прленце
Trikson

Број на мислења : 56
Registration date : 2007-02-18

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime2/24/2007, 00:35

...sekoj chovek vo zivotot najmalce se zaljubuva tripati...ama fintata e da se zaljubish tripati vo istata osoba...ali teshka rabota,prosto nevozmozno e toa...taka da idemo dalje za iste pare. Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
Pajo
Admin
Admin
Pajo

Број на мислења : 197
Age : 31
Localisation : Skopje
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime2/24/2007, 02:52

Мноооогу, тешко се заљубувам... Не знам зашто, до мене е проблемот излеа.. Се плашам да се заљубам, за да не изгубам, посто еднаш се изгорев... Sad

_________________
Lost time is never found again!
Вратете се на почетокот Go down
Pajo
Admin
Admin
Pajo

Број на мислења : 197
Age : 31
Localisation : Skopje
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime2/24/2007, 02:52

Чекај малце, а зашто само за машки??? Question

_________________
Lost time is never found again!
Вратете се на почетокот Go down
Нате
Admin
Admin
Нате

Број на мислења : 219
Age : 31
Localisation : Дома си е дома
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime2/24/2007, 03:12

зошто ми е ќеиф lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://havefun.macedonianforum.net
netWork sp1dor
Admin
Admin
netWork sp1dor

Број на мислења : 11
Registration date : 2007-02-20

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime2/24/2007, 13:19

јас се заљубувам тешко можда пошто не мислам многу за љубовта поважно ми е да постигнам што поише во животот
Вратете се на почетокот Go down
Мони
Прленце
Прленце
Мони

Број на мислења : 90
Age : 30
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime2/24/2007, 13:24

Цитат :
Се плашам да се заљубам, за да не изгубам, посто еднаш се изгорев...

ако еднаш си се изгорел не значи дека секогаш е така,а и не треба да си себичен треба да мислиш дека и другите ќе ги изгориш со тие твои себични однесувања и мисли.
Вратете се на почетокот Go down
Pajo
Admin
Admin
Pajo

Број на мислења : 197
Age : 31
Localisation : Skopje
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime2/24/2007, 14:53

Мони напиша:
Цитат :
Се плашам да се заљубам, за да не изгубам, посто еднаш се изгорев...

ако еднаш си се изгорел не значи дека секогаш е така,а и не треба да си себичен треба да мислиш дека и другите ќе ги изгориш со тие твои себични однесувања и мисли.


Јас мислам дека тоа не е себичност, туку СТРАВ.

И да, се согласувам дека не значи дека пак ќе се изгорам, ама сепак, од тој страв, идам полека, нигде не се брзам...

_________________
Lost time is never found again!
Вратете се на почетокот Go down
Нате
Admin
Admin
Нате

Број на мислења : 219
Age : 31
Localisation : Дома си е дома
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime3/1/2007, 21:25

читам и се чудам љубовта си доаѓа сама не треба да се форсира, иако некогаш мислиме дека сакаме некого или дека сме сакале не значи секогаш дека сме во право.. никогаш не сме се запрашале дали тоа е стварно..... И не значи дека нема да се заљубиме повторно и дека треба да се чека, ако не побараш нема да најдеш...... секогаш во животот има падови така е и со ова не треба да живее со минатото туку со сегашноста после две годишна врска сватив многу работи може затоа и сум оладена но не мислам дека треба да почекам едноставно ќе си дадам шанса за прв пат на себе го правам она што ми одговара ќе бидам со тој зошто така сакам не с е замрам дали ќе ме сака или ќе го сакам само д ами е убаво а ако ми било пишано да сум со него тоа е супер а ако не ќе се разделам на нормален начин без да се изгорам пак

_________________
Се родив од љубовта на две души а сакам само една
Вратете се на почетокот Go down
http://havefun.macedonianforum.net
Pajo
Admin
Admin
Pajo

Број на мислења : 197
Age : 31
Localisation : Skopje
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime3/1/2007, 21:28

Ај, ај...

Ама има некои што не го сваќаат тоа...

Иначе, мене мислам дека некако ми се остварува тоа од кое се плашев... Smile

_________________
Lost time is never found again!
Вратете се на почетокот Go down
Мони
Прленце
Прленце
Мони

Број на мислења : 90
Age : 30
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime3/1/2007, 21:33

ima nekoi sto ne go svakaat toa????siguren si?????jas mn dobro gi svakam nekoi raboti no ne sakam nekoj da se plasi od lubovta,lubovta e najgolem dar od Gospod Smile Very Happy

_________________
Life isnt about finding yourself, life is about creating yourself
Вратете се на почетокот Go down
Pajo
Admin
Admin
Pajo

Број на мислења : 197
Age : 31
Localisation : Skopje
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime3/2/2007, 14:42

Еј, а да кажете за вас женските???

_________________
Lost time is never found again!
Вратете се на почетокот Go down
Нате
Admin
Admin
Нате

Број на мислења : 219
Age : 31
Localisation : Дома си е дома
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime3/2/2007, 15:18

Епа отвори тема де!!!

_________________
Се родив од љубовта на две души а сакам само една
Вратете се на почетокот Go down
http://havefun.macedonianforum.net
Pajo
Admin
Admin
Pajo

Број на мислења : 197
Age : 31
Localisation : Skopje
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime3/2/2007, 15:34

Нема потреба бе...

Истото прашање, одговарајте!!! Very Happy

_________________
Lost time is never found again!
Вратете се на почетокот Go down
Нате
Admin
Admin
Нате

Број на мислења : 219
Age : 31
Localisation : Дома си е дома
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime3/2/2007, 16:08

ајде.....да лесно се заљубувам но исто така и се одљубувам! Не се замарам многу ама затоа кога сакам сакам вистинскии целосно се посветувам иако некој не знае да го искористи тоа, но сепак сигурно постои некој кој ќе заслужи

_________________
Се родив од љубовта на две души а сакам само една
Вратете се на почетокот Go down
http://havefun.macedonianforum.net
Pajo
Admin
Admin
Pajo

Број на мислења : 197
Age : 31
Localisation : Skopje
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime3/2/2007, 18:29

Името на темата е сменето...

_________________
Lost time is never found again!
Вратете се на почетокот Go down
Pajo
Admin
Admin
Pajo

Број на мислења : 197
Age : 31
Localisation : Skopje
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime3/3/2007, 00:19

еј, а Ацид не заслужувал???

_________________
Lost time is never found again!
Вратете се на почетокот Go down
Нате
Admin
Admin
Нате

Број на мислења : 219
Age : 31
Localisation : Дома си е дома
Registration date : 2007-02-16

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime3/13/2007, 00:45

Pajo напиша:
еј, а Ацид не заслужувал???
А што има врска ова сеа? Тоа било и поминало реков не се враќам назад и нема да зборам на таа тема!!!

_________________
Се родив од љубовта на две души а сакам само една
Вратете се на почетокот Go down
http://havefun.macedonianforum.net
GOGO

GOGO

Број на мислења : 16
Age : 31
Registration date : 2007-04-18

Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime4/18/2007, 01:51

Нате напиша:
читам и се чудам љубовта си доаѓа сама не треба да се форсира, иако некогаш мислиме дека сакаме некого или дека сме сакале не значи секогаш дека сме во право.. никогаш не сме се запрашале дали тоа е стварно..... И не значи дека нема да се заљубиме повторно и дека треба да се чека, ако не побараш нема да најдеш...... секогаш во животот има падови така е и со ова не треба да живее со минатото туку со сегашноста после две годишна врска сватив многу работи може затоа и сум оладена но не мислам дека треба да почекам едноставно ќе си дадам шанса за прв пат на себе го правам она што ми одговара ќе бидам со тој зошто така сакам не с е замрам дали ќе ме сака или ќе го сакам само д ами е убаво а ако ми било пишано да сум со него тоа е супер а ако не ќе се разделам на нормален начин без да се изгорам пак


Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Дали лесно се заљубувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали лесно се заљубувате?   Дали лесно се заљубувате? Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали лесно се заљубувате?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот!! :: Љубов и секс!-
Отиди до: