HomeGalleryБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Контрацепција

Go down 
АвторПорака
Нате
Admin
Admin
Нате

Број на мислења : 219
Age : 31
Localisation : Дома си е дома
Registration date : 2007-02-16

Контрацепција Empty
ПишувањеПредмет: Контрацепција   Контрацепција Icon_minitime3/23/2007, 15:17

Ајде сеа да ве видам колку сте упатени или подобро кажано колку сме упатени и информирани за контрацепцијата

_________________
Се родив од љубовта на две души а сакам само една
Вратете се на почетокот Go down
http://havefun.macedonianforum.net
Pajo
Admin
Admin
Pajo

Број на мислења : 197
Age : 31
Localisation : Skopje
Registration date : 2007-02-16

Контрацепција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Контрацепција   Контрацепција Icon_minitime3/24/2007, 02:35

Pa poise traba zenskite da si se pazat.. Na maskite edinstvena odgovornost e kondomot...

_________________
Lost time is never found again!
Вратете се на почетокот Go down
Нате
Admin
Admin
Нате

Број на мислења : 219
Age : 31
Localisation : Дома си е дома
Registration date : 2007-02-16

Контрацепција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Контрацепција   Контрацепција Icon_minitime3/24/2007, 16:13

Осеќам дека ќе избие кавга овде, од каде сеа па тоа ДЕКА ЖЕНСКИТЕ ТРЕБА ДА СЕ ГРИЖАТ, треба подеднакво, уствари вас оноа ве боли... ние сме тие што треба да голтаат апчиња и да се мислат дали ќе има последици нормално на вас за тоа не ви е гајле пошто вас не ви е ништо.

_________________
Се родив од љубовта на две души а сакам само една
Вратете се на почетокот Go down
http://havefun.macedonianforum.net
Pajo
Admin
Admin
Pajo

Број на мислења : 197
Age : 31
Localisation : Skopje
Registration date : 2007-02-16

Контрацепција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Контрацепција   Контрацепција Icon_minitime3/24/2007, 16:21

Nas obvrska ni e kondom da upotrebuvame, na vas obvrska apcinja da piete, u gotovo.. Ete ti podelba na obvrskite..

_________________
Lost time is never found again!
Вратете се на почетокот Go down
Нате
Admin
Admin
Нате

Број на мислења : 219
Age : 31
Localisation : Дома си е дома
Registration date : 2007-02-16

Контрацепција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Контрацепција   Контрацепција Icon_minitime3/24/2007, 16:29

молам? Обврска? Никад нема да пијам апчиња, зошто се штетни и доаѓа до стерилитет а јас еден ден сакам да бидам мајка, апчиња никад, кондомите не се штетни така ако сакате да имате секс заштитете се а ако не сигурно ќе има некој попаметен кој ќе си се заштити!
И темата не е да се расправаме кој треба да се заштити туку какви видови има на контрацепција, ни збор повеќе за тоа кој треба да се заштити а кој не !!

_________________
Се родив од љубовта на две души а сакам само една
Вратете се на почетокот Go down
http://havefun.macedonianforum.net
Pajo
Admin
Admin
Pajo

Број на мислења : 197
Age : 31
Localisation : Skopje
Registration date : 2007-02-16

Контрацепција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Контрацепција   Контрацепција Icon_minitime3/24/2007, 16:37

Vo red, ne se karame, ama kondomite ne se sigurni kako apcinjata... Valjda ima apcinja so ne se stetni?? Ne znam, ne se razbiram, zatoa ne ni zboram...

_________________
Lost time is never found again!
Вратете се на почетокот Go down
GOGO

GOGO

Број на мислења : 16
Age : 31
Registration date : 2007-04-18

Контрацепција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Контрацепција   Контрацепција Icon_minitime4/18/2007, 01:41

Незнам зошто ама во последно време мислам дека кондомите и не се баш најсигурно средство - или само лошо ги прават во последно време Cool Cool Cool
Вратете се на почетокот Go down
Нате
Admin
Admin
Нате

Број на мислења : 219
Age : 31
Localisation : Дома си е дома
Registration date : 2007-02-16

Контрацепција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Контрацепција   Контрацепција Icon_minitime4/18/2007, 02:10

А некој збори од лично искуство а маче? lol!

_________________
Се родив од љубовта на две души а сакам само една
Вратете се на почетокот Go down
http://havefun.macedonianforum.net
Sponsored content
Контрацепција Empty
ПишувањеПредмет: Re: Контрацепција   Контрацепција Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Контрацепција
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот!! :: Љубов и секс!-
Отиди до: